Kelias į investuotojų Olimpą – pokeris

Brandonas Adamsas, Harvardo universiteto Ekonomikos fakultete dėstantis finansinę elgseną, pažymi, kad vieni geriausių kandidatų į Volstryto investicijų profesionalus yra pokerio entuziastai.

„Kalbu apie tuos, kurie sugeba laimėti sistemoje, kurioje 95% žmonių praranda pinigus. Tikėtina, kad tie, kurie yra tiek sumanūs ir disciplinuoti, jog uždirba šioje sistemoje, puikiai dirbs ir prekybos pasaulyje“, – mano p. Adamsas.

Veikiausiai, šiai minčiai pritaria ir specializuotos įmonės: vis daugiau rizikos fondų valdytojų ir brokerių bendrovių talentingų darbuotojų dairosi tarp profesionalių pokerio žaidėjų. Bent jau taip teigia finansų įmonėms darbuotojų ieškančios bendrovės „Options Group“ atstovai.

O „Susquehanna International Group LLP“, Pensilvanijoje (JAV) įsikūrusioje investavimo įmonėje, pokeris naudojamas kaip priemonė, skirta lavinti strateginį mąstymą.

„Yra didesnė tikimybė, kad sėkmingai pokerį žaidžiantis žmogus sugebės geriau prekiauti, nei tas, kuris niekada nemėgino žaisti pokerio. Jie žino, kada reikia paspartinti įvykius, tačiau moka ir neperspausti. O rasti tokį aukso viduriuką nelengva“, – nuomone dalijasi Aaron Brownas, 53-ejų metų buvęs pokerio žaidėjas, dabar dirbantis rizikos vertintoju „AQR Capital Management LLC“.

Specialistų nuomone, ir pokerio žaidėjams, ir investuotojams reikia tų pačių savybių: protingai vertinti riziką, net ir kilus įtampai gebėti sparčiai priimti sprendimus, būti drausmingiems ir turėti puikią atmintį.

Pavyzdžiui, „Options Group“ vadovas Simonas Satanovsky's gavo vieno rizikos fondų valdytojo užsakymą pasidairyti galimų darbuotojų vykusiame turnyre „World Series of Poker“.

„Anksčiau kandidatų mes teiraudavomės apie jų pasiekimus matematikos ar fizikos olimpiadose. Dabar klausinėjame apie pasiekimus žaidžiant pokerį“, – komentuoja p. Satanovsky's, pats buvęs Rusijos bridžo čempionas.

Jis sako pastebėjęs, kad Volstryto įmonės maždaug nuo 2003 m. vis dažniau atsižvelgia į kandidatų sugebėjimus prie kortų stalo.

Pono Adamso nuomone, pokerio žaidėjai išsiugdo puikią savikontrolę ir išsaugo pasitikėjimą savimi net ir tais momentais, kai žaidimas klojasi ne itin palankiai.

„Pokerio žaidėjai nelaukia sudėję rankų, kol jiems nusišypsos fortūna. Jie išmoksta išnaudoti menkiausią progą“, – pažymi p. Adamsas. O tokios savybės, jo manymu, itin praverčia ir profesiniame gyvenime.

cv.lt