Žmonės ir sunkmečiu lošia lažybų punktuose

Ekonominė krizė, atrodo, visai neturėjo įtakos arba menkai lažybų organizatoriams. Metinė jų apyvarta pernai iki mokesčių sudarė apie 180 mln. Lt.

Lošimų priežiūros komisijos vadovo teigimu, nuo 2008-ųjų labiau nukentėjo tik lošimų namai ir automatų salonai, o įvairių loterijų rengėjai kasmet gyvena vis geriau, praneša LTV Naujienų tarnyba.

Lažybų organizatoriai, šios rinkos prievaizdo duomenimis, iš visų azartinių lošimų sričių nuo krizės pradžios išsilaikė geriausiai, o 2011-aisiais jautė netgi kilimą – 17-os procentų.

„Lyginant su kitomis rūšimis, lažybų organizatoriams nepadidėjo mokesčiai. Kitas dalykas – patys lažybų organizatoriai pasiūlė tam tikrų naujų produktų“, – Lošimų priežiūros komisijos pirmininkas Robertas Kvietkovskis.

2008 metais lošimų organizatoriai uždirbo kiek daugiau nei 240 mln. Lt iki mokesčių. 2009 m. – 171 mln. lt, 2010 m. – per 150 mln. Lt, o pernai – beveik 180 mln. Lt.

Pasak lažybų organizatorių aljanso prezidento ir bendrovės „Orakulo“ vadovo Eriko Vainikonio, kriziniais metais žmonės tiesiog neturi laisvų pinigų ir nenori rizikuoti turimais.

„Lažybos, kaip ir bet koks azartinis lošimas priklauso nuo žmonių, kurie lošia. Nuo žmonių pajėgumo, nuo laisvų pinigų. Visi žinome, kad tie metai buvo sunkūs Lietuvoje visiems: ir verslui, ir visiems žmonėms“, – sako E. Vainikonis.

Dažniau Lietuvos gyventojai lažinasi ne dėl antrąja Lietuvos religija vadinamo krepšinio ar futbolo, bet dėl teniso rezultatų, nes jo varžybos vyksta kasdien. Populiariausia statoma suma – nuo 20 Lt iki 100 Lt, bet pasitaiko ir įspūdingų sumų – 50 ar 100 tūkst. Lt.

Lietuvoje registruotos lažybų bendrovės paslaugas teikia ne tik patalpose, bet ir internete. Teikti tokias paslaugas elektroninėje erdvėje pagal įstatymus gali tik Lietuvoje registruotos įmonės.

Gruodį teismas uždraudė kelioms užsienyje registruotos bendrovėms rengti virtualias lažybas. Bet net pats rinkos prižiūrėtojas abejoja, ar sprendimas bus vykdomas.

„Visiškai uždrausti lažintis internetu neįmanoma. Lygiai taip pat galima pasakyti, kad neįmanoma ir 100 proc. apriboti kontrabandą, tačiau tenchninės ir teisinės priemonės yra“, – sako R. Kvietkovskis.

Jeigu vis dėlto atsiras laimę bandančių internete, bet apgautų, jie neturės kam skųstis, nes Lošimų priežiūros komisija tokių lažybininkų negins.

Dažniausiai lošėjai skundžiasi dėl esą neteisingai išmokėtų laimėjimų, bet pretenzijos toli gražu ne visada pagrįstos.

balsas.lt