Lietuviai perima britų sirgalių azartą

Per pastarąjį Pasaulio futbolo čempionatą pastebėtos Britanijos sirgalių aistros ir azartas paskatino pasidomėti, kaip šioje terpėje atrodo čia gyvenantys lietuviai. Tenka pripažinti, kad daugelis tautiečių labai sėkmingai „socializavosi“ ir pakankamai aktyviai veikia sporto sirgalių judėjime.

Dar prieš futbolo čempionatą britų parduotuvės siūlė gausybę visų įmanomų Anglijos komandos palaikymo atributų. Galima buvo įsigyti pilną anglų futbolininko aprangos komplektą, pakabukų, kepurėlių, vėliavėlių, ženkliukų, apyrankių, šlepečių, glaudžių, bokalų ir t. t. Daugelis britų gerbėjų šios atributikos buvo prisipirkę, tarp jų, ir čia gyvenantys lietuviai.

Dar prieš prasidedant čempionatui, aistringiausi sirgaliai puošė savo automobilius, namų langus, stogus ir net pieveles Anglijos vėliavomis ir herbais. Visi barai irgi buvo nukabinėti ta pačia atributika ir juose buvo skelbiamos pigesnio alaus pardavimo akcijos. Britanijos lažybų biurai durys beveik neužsiverdavo. Visi gyveno futbolu ir viskas buvo daroma dėl futbolo.

Tokia, beveik isteriška, pompastika nesvetima ir Lietuvos krepšinio sirgaliams. Tai yra žinoma ir suprantama. Tačia, mane domino kitas, ne mažiau aistringas lietuvių sirgalių gyvenimo aspektas – azartas lošti lažybų biuruose.

Pavyzdžiui, britai – vieni azartiškiausių sporto lažybų lošėjų – stato už įvairiausių sporto šakų varžybų rezultatus: tenisą, futbolą, žirgų lenktynes, golfą, regbį, kriketą ir net krepšinį. Kiek teko bendrauti su britais, beveik nebuvo tokių, kurie nebūtų išleidę pinigų statymams už sporto varžybas. O ar lošia čia gyvenantys lietuviai?

Atsakymas – taip, lošia. Ir labai azartiškai, nors yra ir romesnių lošėjų. Kalbintas Londone gyvenantis lietuvis Jonas teigė, jog beveik visi jo bičiuliai tautiečiai daro statymus. Aišku, skiriasi sumos, azartas ir – svarbiausia – patirtis. Neturint patirties, sunku tikėtis teigiamo rezultato. Londonietis Jonas lažybas vadina savo antruoju pajamų šaltiniu. Jo britiška patirtis šiame „versle“ – 7 metai.

Paklaustas apie pasiekimus. jis teigė, kad bendrai sudėjus, turėtų būti minusas. Tačiau pastarųjų dvejų metų lošimų rezultatai jau su pliuso ženklu. Būtent ilgametė patirtis ir leido pasiekti tokį lygį. Jonas nuolat domisi teniso ir futbolo rungtynėmis, žino visų Premier lygos komandų sudėtis, veda kitą sportininkų statistiką. Tik viską įvertinęs daro konkretų statymą.

Daugelis lažybininkų yra atsidarę specialias sąskaitas iš kurių ir atlieka lažybų statymus bei į kurias yra pervedamos laimėtos sumos. Visas lažybų operacijas Jonas atlieka internetu.
Tiesa, prieš varžybas jis visada pasikalba su draugais, dažnai kartu stebi tas rungtynes. Kol kas jis apsiriboja tik dvejomis sporto šakomis, nes kitoms tiesiog neužtenka laiko.

Anot pašnekovo, didžiausias jo laimėjimas – 1 000 svarų. Panašiai buvo du kartus. Vieną kartą pastatė 1 000 svarų ir laimėjo dar tiek, o kitą kart laimėjo 1 500 pastatęs tik 5 svarus. Bet būta ir skaudžių pralaimėjimų. Ypač pradžioje…
Jonas sakė, kad dažniausiai yra spėjama rungtynių baigtis, nes rezultatą atspėti yra sunku ir rizika didesnė. Kiek jam yra žinoma, lietuviai dažniausiai stato nuo 1 iki kelių šimtų svarų. Spėdamas rungtynių rezultatą, jis dažniausiai aukoja kelis svarus, o kartais surizikuoja ir didesne suma.

Tarsi patvirtindamas Jono žodžius, žemaitis Saulius sako, kad dažniausiai stato už tai, kas laimės. Vienam statymui skiria 1 svarą, o kartais tik pusę. Jis nesitiki pralobti iš lošimų, bet jam tai yra malonumas. Saulius yra ir šiaip aistringas futbolo gerbėjas. Kai Pasaulio čempionate žaidė anglai, jis rungtynes stebėjo užsivilkęs raudonus Anglijos komandos marškinėlius.

Kai anglai iš tolimesnių varžybų iškrito, jis sirgo ir statė už kitas komandas. Lažybų biure pastatęs pusę svaro, kad finale žais olandai su ispanais, laimėjo. Išaiškėjus čempionato finalistams, pastatė už olandus ir net nusipirko vuvuzelą, kad galėtų po olandų įvarčio šėlti. Deja, neteko jam panaudoti vuvuzelos. Jis ją sakė pūsiąs per Premier lygos rungtynes.

Čempionatas baigėsi, bet statymai – ne! Kaip ir Lietuvoje, taip ir Britanijoje tautiečių laukia dar vienas azartiškas mėnuo – Pasaulio krepšinio čempionatas, kuriame žais ir lietuvių rinktinė. Už rinktinę „žais“ ir Britanijoje gyvenantys lietuvių sirgaliai. Kažkas laimės….

Anatolijus Jakimovas

Leave a Reply