Ant Lietuvos krepšinio rinktinės marškinėlių – lažybų bendrovės TonyBet reklama

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) trečiadienį Vilniuje pristatė naują generalinį rėmėją – lažybų bendrovę „TonyBet“. Dvejų metų bendradarbiavimo sutartį su LKF pasirašiusi bendrovė pakeis iš rėmėjų gretų pasitraukusią kompaniją „Orlen Lietuva“.

„Federacijai ir krepšiniui tai naudinga sutartis. „TonyBet“ dėka patekome ir į pasaulio čempionatą. Jie mums neša sėkmę, – per specialiąją spaudos konferenciją kalbėjo LKF prezidentas Vladas Garastas. – Atsirado ryšys, išspręsime visas problemas ir metus baigsime puikiai.“

Tiesa, nei LKF vadovas, nei lažybų bendrovės įkūrėjas Antanas Guoga negalėjo konkretizuoti, apie kokią pinigų sumą kalbama. „Mums patiems sunku pasakyti, priklausys ir nuo žaidėjų draudimo sumų“, – teigė V.Garastas.

Rinktinę atjauninti reikėjo pernai?

Kalbėdamas apie rinktinę ir jai iškeltus tikslus pasaulio čempionate Turkijoje jis rudenio pradžioje vyksiantį turnyrą vertino kaip pasirengimą 2011 metų Europos čempionatui Lietuvoje.

„2011 metais kovosime dėl kelialapio į olimpines žaidynes, todėl svarbu, kad rinktinė jau būtų susižaidusi, – sakė LKF vadovas. – Būtų gerai patekti tarp 8 stipriausių rinktinių pasaulio čempionate, tačiau pirmiausiai jį reikėtų vertinti kaip pasirengimą.“

Rinktinėje šiais metais nebus Šarūno Jasikevičiaus, Marijono Petravičiaus, Rimanto Kaukėno, nežinia gaubia dar kelis krepšininkus. „Galbūt jau metais pavėlavome atjauninti rinktinę. Yra puikių kandidatų, o suderinę jaunystę ir patirtį turėsime neblogą komandą. Visi mano, kad neturime teisės pralaimėti, tačiau ar yra pasaulyje rinktinė, kuri kokiame turnyre nepralaimėtų?“ – klausė V.Garastas.

Javtokas lažybų punktuose nesilanko

Anot jo, 14 kontrolinių rungtynių, 5 dvikovos pasaulio čempionato grupės varžybose ir galbūt dar keli mačai, jeigu rinktinė prasibraus tolyn, turėtų padėti rinktinei susižaisti. „Rinktinei vien noro neužtenka, reikia ir rėmimo. Keliame sau maksimalius uždavinius ir stengsimės nenuvilti. Tikiuosi, praėjusių metų nesėkmes greitai pamiršime“, – kalbėjo rinktinės kapitonas Robertas Javtokas.

Krepšininkas užsiminė, kad niekada nesilankė lažybų punktuose. „Net nežinočiau, kaip statyti“, – juokėsi R.Javtokas. Jam pritarė spaudos konferencijoje dalyvavęs Mindaugas Katelynas. „Dar nevilkėjau rinktinės marškinėlių, bet jeigu pelnysiu trenerių pasitikėjimą, padarysiu viską, kad Lietuvos vardas grįžtų į įprastą vietą krepšinio pasaulyje“, – tikino jis.

Rėmimui – lankstesnės sąlygos

„Esu Lietuvos ir Lietuvos krepšinio patriotas, todėl kai kreipėsi LKF, atsakymą žinojau iš karto, – kalbėjo „TonyBet“ savininkas A.Guoga. – Mūsų rinktinė turi žaisti pasaulio čempionate ir turėti paramą. Buvo kliūčių dėl įstatymų, tačiau dabar į viską žiūrima lanksčiau. Linkiu rinktinei sėkmės ir malonumo žaidžiant.“

Lažybų bendrovės generalinis direktorius Egidijus Rainys tvirtino, kad visame pasaulyje lažybų bendrovės remia sportą. „Lažybų reklamos draudimas nėra absoliutus Lietuvoje ir pasinaudoję tam tikromis išimtimis sugebėjome sutarti su LKF. Būsime pirma lažybų bendrovė, kuri puikuosis ant nacionalinių marškinėlių“, – kalbėjo jis.

Neoficialiomis žiniomis, sutartis sudaryta dvejiems metams, federacija per šį laikotarpį turėtų gauti apie 1 mln. litų.

15min.lt

Leave a Reply